Fatih’te otopark sayısı 20’ye ulaştı

Mevcut otopark projelerine bir yenisini daha ekleyen Fatih Belediyesi; Seyyid Ömer Mahallesi’nde yeni bir otoparkı daha Fatihlilerin hizmetine sundu.

İlçedeki etkin otopark sayısı yeni hizmete açılan Emrullah Efendi Otoparkı ile 20’ye ulaşırken, bu otoparkların toplam kapasitesi ise bin 500’ü geçti.

BAŞKAN TURAN: ”GELİŞİGÜZEL PARKLANMAYI ÖNLEYEREK TRAFİK AKIŞINI RAHATLATIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan ve Sulukule ve Karagümrük’te üretim kademesinde iki otoparkın daha olduğunu belirten Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, ”Araç yoğunluğunun beraberinde getirdiği parklanma muhtaçlığı kentimizin eksikliğini hissettiğimiz sorunlarından biri. Fatih pozisyonu itibariyle de buna en çok muhtaçlık duyan ilçelerden. Biz vatandaşlarımızın da talepleri doğrultusunda fırsat bulduğumuz her noktada bu muhtaçlığı karşılamak ve rastgele parklanmanın önleyip trafik akışını da rahatlatmak üzere yeni otoparklar planlıyor ve süratli bir aksiyonla hizmete alıyoruz. Şu an Fatih’te belediyemiz uhdesinde hizmet veren tam 20 otoparkımız var. Son olarak hizmete açtığımız Emrullah Efendi Otoparkı vatandaşlarımıza fiyatsız hizmet veriyor. Şu an imal kademesinde olan iki yeni otoparkımız da tamamlandığında ilçemizde otopark sayımız 22, araç kapasitemiz ise neredeyse 2 bin olacak. Yeni otoparkımızın tüm kentimize ve Fatihlilere iyi olmasını diliyorum.” dedi.

Fatih Belediyesi’nin Hizmette Olan Otoparkları:

Aksaray, Atikali, Ayvansaray, Başkanlık, Çatladıkapı, Draman, Duhaniye, Emrullah Efendi, Gelenbevi, İMÇ, Kumluk, Mevlanakapı, Mimar Sinan, Samatya, Seyyid Ömer, Süleymaniye, Topkapı, Vezir Caddesi, Yedikule ve Yenikapı

Fatih Belediyesi’nin Yakında Hizmete Açılacak Otoparkları:
Karagümrük ve Sulukule.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir