İğne olduktan sonra fenalaşan Melis’in ölümüne çifte soruşturma

Nuran Zehra ve Çağlar Değer çiftinin tek çocuğu Melis Değer, boğaz ağrısı şikayetiyle sabah saatlerinde ailesi tarafından, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’ne götürüldü. Buradaki doktor tarafından Melis Kıymete antibiyotik iğneyle tedavi uygulandı. Kısa mühlet sonra kötüleşen Melis Değer, kurtarılamadı.

Küçük Melis’in cenazesi, savcının incelemesinin akabinde otopsisi için hastane morguna kaldırıldı. Melis’in vefatıyla ilgili ihmal argümanları üzerine isimli ve idari soruşturma başlatıldı.

Morg önünde bekleyen Nuran Zehra Değer, “Melis yavrum yok artık, öldürdüler çocuğumu. Benim bir tane yavrum yok artık, benim yavrumu delik deşik ettiler” diye gözyaşı döktü.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Amasya Valiliği tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada, “30 Aralık 2022 günü Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir Çakı Semt Polikliniği’nde yaşanan bir olayda, 7 yaşındaki çocuğumuzun yapılan tıbbi müdahale sonrası hayatını kaybettiği tez edilmiştir. Yaşanan kuşkulu mevt olayı ile ilgili olarak Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından isimli soruşturma başlatılmış olup, bahsin araştırılması için Valiliğimizin talimatıyla idari soruşturma da başlatılmıştır. Vefat eden çocuğumuza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz” denildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir