Twitter ofis kapatma kararı aldı: Çalışanlar eve geçiyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, daralmaya gitmesi ve birçok üst seviye çalışanın işten çıkarılmasıyla uzun mühlet gündem olmuştu.

New York Times’ın haberine nazaran, Musk liderliğinde maliyetleri düşürmeye devam eden Twitter, ABD’nin Seattle kentindeki ofislerini kapatıyor ve çalışanlarına meskenden çalışmalarını e-posta yoluyla söylüyor.

Twitter’ın artık sadece New York ve San Francisco’da ofisleri olacak. Bununla birlikte, şirketin San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki genel merkezinin kirasını ödemediği de bildiriliyor.

KENDİ TUVALET KAĞITLARINI GETİRDİLER

Times’ın haberine nazaran şirket, Seattle ofisindeki paklık ve güvenlik hizmetlerini kesmiş ve birtakım çalışanları işe kendi tuvalet kağıtlarını getirmek zorunda kalmıştı.

Kasım ayında, Musk, Twitter’ın 7.500 kişilik iş gücünü yarıya indirdikten sonra Seattle ofislerinde 208 çalışan işini kaybetti. Musk’ın satın almasından bu yana iş gücü %75 azaldı.

Bu ayın başlarında Twitter’ı bırakmak üzerine bir anket başlatan Musk, yerine geçecek birini bulduğunda CEO olarak istifa etmeyi planladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir